Lafer slim - bardziej profesjonalnie

Lafer slim - bardziej profesjonalnie
0000-00-00
Kategoria:   

Otyłość jest chorobą ogólnoustrojową od 1985 r. uznaną za schorzenie przewlekłe. Według statystyk podawanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na Świecie żyje około 522 miliony osób z otyłością, u 1,6 miliarda występuje nadwaga. Problem ten dotyczy każdej grupy wiekowej, a ze względu na gwałtowne narastanie jej częstotliwości oraz bardzo poważne skutki zdrowotne stał się jednym z głównych problemów zdrowia publicznego na Świecie.

W ludzkim organizmie występują złożone mechanizmy homeostazy przemiany energetycznej, pod których ścisłą kontrolą występuje jego masa. W sytuacji, gdy ilość energii dostarczona wraz z pożywieniem do organizmu przekroczy zaledwie o 0,5 % zapotrzebowanie na nią rozpoczyna się proces przyrostu masy ciała, wynikający ze zwiększenia ilości i objętości adipocytów (komórek tłuszczowych). Otyłość u diagnozuje się w przypadku zwiększeniem masy ciała u kobiet powyżej 30%, u mężczyzn powyżej 25% wartości przyjętej za normę. Możemy podzielić ją na pierwotną - pokarmową (80-90 % przypadków) oraz wtórną - jako wynik chorób o różnej etiologii (10-20%).

W terapii otyłości i chorób towarzyszących przyjmuje się trzy główne strategie leczenia: -wpływ na mechanizmy występujące pod kontrolą ośrodkowego układu nerwowego -wpływ na mechanizmy obwodowe (jednym z nich jest hamowanie wchłaniania) -wpływ na zwiększenie wydatkowania energii (substancje nasilające procesy termogenezy w organizmie). Niezwykle ważny jest też fakt, iż otyłości często towarzyszą niekorzystne zmiany w profilu lipidowym krwi (miażdżyca), dlatego tak istotne jest, aby stosować środki wpływające także na gospodarkę lipidową. Świadomi tej wiedzy postanowiliśmy podejść do komponowania receptury naszego suplementu diety w sposób holistyczny wykorzystując składniki roślinne o różnym mechanizmie działania.

Składniki Lafer slim o działaniu fizjologicznym lub/i odżywczym Mechanizm działania i deklarowane wskazania terapeutyczne
Ekstrakt z owocu Pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium) zawierający bioflawonoidy w tym synefrynę
 • Zmniejsza apetyt
 • Przyspiesza i ułatwia proces trawienia (zwiększa wydzielanie soku żołądkowego-poprzez odruchowe pobudzanie wydzielania soków trawiennych ułatwiają prawidłowe trawienie pokarmu)-przyspiesza metabolizm
 • Wpływa na procesy termogenezy (zwiększenie wydatkowania energii przez organizm), pobudzając spalanie tkanki tłuszczowej. Mechanizm: Działając na α i β receptory aktywuje termogenezę i determinuje zmniejszenie wagi.

*Badania kliniczne sugerują, iż p-synefryna ma działanie termogeniczne, lipolityczne (rozkłada tłuszcze) oraz kataboliczne, co może wpływać korzystnie na redukcję masy ciała.

Deklarowane terapeutyczne wskazania:
Otyłość

Glukomannan
 • Obniża poziom lipoprotein oraz glukozy we krwi
 • Zwiększa wypełnienie żołądka oraz przyspiesza pasaż jelitowy

*Udowodniony naukowo w badaniach klinicznych znaczący spadek masy ciała oraz redukcję tkanki tłuszczowej

Deklarowane terapeutyczne wskazania:
Otyłość, wspomaganie przemian metabolicznych lipidów oraz glukozy

*Badania kliniczne:

1. Grupa 20 otyłych osób-glukomannan, próba zaślepiona placebo. 2 kapsułki glukomannanu dziennie łącznie 1 g przez 8 tygodni. Osoby te nie zmieniły swojej diety oraz poziomu aktywności fizycznej. Utrata masy ciała była statystycznie istotnie wyższa w grupie zażywającej glukomannan o około 7+/- 1,4 kg niż w grupie zażywającej placebo.
2. Grupa 30 kobiet, stosujących dietę 1200 kcal po 4 g wraz z dużą ilością wody. Różnica w zmniejszeniu masy ciała 1,6 kg między grupą zażywającą glukomannan a placebo. Widać istotny wpływ diety.

Kozieradka zwyczajna (Trigonella foenum-graecum)-nasiona

Działanie nasion Kozieradki wynika z synergistycznego działania występującego w niej zespołu związków biologicznie czynnych o szerokim spektrum aktywności farmakologicznej:

 • Składniki nasion blokują akumulację tłuszczu w komórkach przez aktywację czynników adipogennych
 • Działają hipoglikemiczne i przeciwhiperglikemicznie. Obecność w nasionach galaktomannanów hamuje aktywność enzymów rozkładających węglowodany oraz obniżają poziom glukozy we krwimoczu.
 • Wpływają na metabolizm tłuszczów i węglowodanów działając hipolipidemicznie (obniżają stężenie całkowiego cholesterolu,LDL, VLDL, TG) oraz opóźniają wchłanianie związków tłuszczowych.
 • Przyjmowanie doustne nasion powoduje ich przejście w postać kleiku co opóźnia opróżnianie żołądka, zwiększając uczucie sytości
 • Korzystne działanie nasion, zawierających diosgeninę, na przewód pokarmowy dotyczy również ochrony przed rakiem jelita grubego HT-69.
Babka jajowata-łupina nasienna

Związki śluzowe zlokalizowane powierzchniowo w powłoce nasiennej mają zdolność silnego pęcznienia (wiążą wodę) i następczo:

 • Zmniejszają łaknienie-powoduje uczucie sytości, opóźniają opróżnianie żołądka
 • W jelicie grubym zwiększają objętość mas kałowych, pobudzają perystaltykę jelita grubego i odruch defekacji, działając lekko przeczyszczająco
 • Zawiera w 80% włóknik (błonnik) pokarmowy rozpuszczalny oraz nierozpuszczalny
 • Obniżają poziom cholesterolu oraz zmniejszają poziom glukozy we krwi poprzez opóźnienie wchłaniania cukru

*W badaniach klinicznych potwierdzono efektywne działanie łupin babki jajowatej w przewlekłych zaparciach z towarzyszącym zespołem jelita drażliwego, gdzie ilość stolców wzrosła z 2 do 8 tygodniowo. Nie zaobserwowano żadnych działań ubocznych. Badania te wykazały, że poziom cholesterolu całkowitego przez 8 tygodni stosowania został zmniejszony o 15%, a frakcji LDL o 20%.

Deklarowane terapeutyczne wskazania:
Otyłość, wspomaganie przemian metabolicznych lipidów oraz glukozy, zaparcia nawykowe

Babka płesznik - nasiona
 • Zmniejsza łaknienie
 • Surowiec absorbuje 10 razy więcej wody niż wynosi jego masa.
 • Związki czynne zawarte w nasionach regulują perystaltykę jelit
 • Obniżają poziom glukozy we krwi, przez opóźnienie wchłaniania cukru
 • Obniża poziom cholesterolu i frakcji LDL
Inulina z Cykorii

Poprawia procesy trawienia.
Przyczynia się do wzrostu korzystnych dla organizmu człowieka bakterii probiotycznych: Bifidobacterium, Lactobacillus,które  hamują wzrost bakterii chorobotwórczych, takich jak Clostridium, Fusobacterium, czy też Gram-dodatnich paciorkowców .

Wpływ na zaparcia i częstość wypróżniania
Inulina jest rozpuszczalnym błonnikiem, który nie jest trawiony przez ludzkie enzymy. Zmniejszając  pH jelit, zapewnia pomoc w zmniejszaniu zaparć i zwiększaniu szybkości  wypróżniania (Anderson i wsp., 2009).

Reguluje apetyt
Mechanizm działania: Procedura regulowania apetytu jest skomplikowana i obejmuje interakcję między kilkoma hormonami  zwiększającymi  oraz znoszącymi łaknienie, które są wydzielane przez przewód pokarmowy  oraz tkanki obwodowe organizmu, jako informacja zwrotna o żywności. Hormony te przekazują wiadomości do podwzgórza, aby zidentyfikować poczucie głodu lub sytości (Smitka i wsp., 2013). Cholecystokinina (CCK), peptyd składający się z PP (PYY) i glukagonopodobny peptyd-1 (GLP-1) (peptydy ukrywające apetyt) w krwi na podwyższonym poziomie są powiązane z mniejszym subiektywnym odczuwaniem głodu i zmniejszeniem spożycia pokarmu. W przeciwieństwie do tego, wydzielanie hormonu greliny pobudza głód i w konsekwencji człowiek zaczyna spożywać pokarm (Date et al., 2000, Drucker, 2002).

Zebrano dane eksperymentalne w odniesieniu do funkcji inuliny  na hormony przewodu pokarmowego  w celu zmodyfikowania ich poziomu we krwi, który ma wpływ na apetyt. Krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe (SCF) (octan, propionian i maślan) wytworzone w wyniku  fermentacji inuliny w świetle okrężnicy (Tarini i Wolever, 2010) mogą zwiększać ekspresję glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1) w błonie śluzowej, zwiększając tym samym poziomy GLP-1 we krwi i obniżając poziom hormonu greliny (Cho & Samuel, 2009). Wykazano to w wielu modelach eksperymentalnych (takich jak szczury karmione na diecie aregularnej lub wysokotłuszczowej, szczurach z nadwagą i cukrzycą) i udowodniono korelację spożycia inuliny  ze znacznie mniejszym spożyciem pokarmu oraz zmniejszeniem masy ciała i nagromadzeniem tłuszczu w tkance (z diet wysokotłuszczowych).

Dane badawcze określają regulację produkcji GLP-1 i greliny przez fruktany typu inuliny jako istotny wpływ na  proces regulacji apetytu. Wcześniejsze dane dotyczące ludzi prawdopodobnie potwierdzą taki wpływ.

Wpływ na metabolizm lipidów.
Dodanie inuliny do diety może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wysokich stężeń triacyloglicerolu we krwi. W badaniach klinicznych wykazano, że inulina wpływa na metabolizm lipidów, głównie poprzez obniżenie poziomu trójglicerydemii i nieznaczne obniżenie cholesterolemii (Delzenne, Daubioul, Neyrinck, Lasa i Taper, 2002).

Cytryna liofilizowana - owoc

Cytryna jest dodatkowo bogatym źródłem błonnika, cennych polifenoli o działaniu antyoksydacyjnym, wielu witamin, takich jak: witamina C, A, B i E oraz pierwiastków, takich jak: wapń, potas, wapń, magnez i sód. Proces liofilizacji powoduje, iż wszystkie składniki odżywcze są zachowane praktycznie w formie niezmienionej.

Ponadto suplementacja polifenolami cytrynowymi może zapobiegać otyłości, zespołowi metabolicznemu i poprawiać wyniki/wspomagać w walce z otyłością oraz insulinoopornością (częsta przyczyna otyłości) poprzez modulowanie metabolizmu lipidów.

 

BIBLIOGRAFIA:

 • World Health Organization: The challenge of obesity In the WHO European Region. Fact sheet EURO 2005; 13: 1-4.
 • Suzuki K, Jayasena CN, Bloom SR: Obesity and apetite Control. Exp Diabetes Res 2012; 2012: 824-305.
 • Nawrot N, Nowak G: Leki pochodzenia naturalnego. Wydawnictwo naukowe Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu 2018;
 • Lamer-Zarawska E, Kowal-Gierczak B, Niedworok J: Fitoterapia i leki roślinne. PZWL 2014;
 • Kania M, Derebecka N, Mikołajczak P Ł, Kujawski R, Mrozikiewicz P M: Glukomannan i inne substancje pochodzenia roślinnego stosowane w leczeniu otyłości i chorób towarzyszących. Postępy Fitoterapii 2/2013:133-139.
 • Raju J, Patlolla JMR, Swamy MV i WSP. Diosgenin, a steroid saponin of Trigonella Foenum-graecum (fenu greek), inhibits azoxymethane-induced aberrant crypt foci formation In F344 rats and induces apoptosis In HT-29 human colon cancer cells. Cancer Epidem Biomar 2004; 12(8):1392-8.
 • Moro C O, Basile G: Obesity and medicinal plants; Fitoterapia 71 2000; 73-82.
 • Mohamed G A, Ibrahim R M, Elkhayat E S, El Dine R S: Natural anti-obesity agents; Bulletin of Faculty of Farmacy, Cairo University 52 2014; 269-284.owierskaE: Otyłość – definicja, epidemiologia, patogeneza; Postępy Nauk Medycznych, t. XXVI, nr 4, 2013;
 • Wąsowski M, Walicka M, Marcinowska-Such
 • Cieślik E. Zawartość składników mineralnych w bulwach nowych odmian topinamburu (Helianthus tuberosus L.). Zesz Nauk AR Krak 1998; 342:23-30.
 • Kopeć A, Cieślik E. Wpływ dodatku mączki z bulw topinamburu na poziom glukozy w surowicy krwi szczurów doświadczalnych. Żywność 2001; 3(28):66-70.
 • Cummings JH, Macfarlane GT. Gastrointestinal effects of prebiotics. Brit J Nutr 2002; 87, (Suppl.2):145-51.
 • Shoaib M, Shehzad A, Mukama O, Allah R, Husnain R, Hafiz RS, Azam S, Anum A, Soba N; Inulin: Properties, Helth benefits and food applications; Carbohydrate Polymers 147 (2016) 444-445.
 • Klimek-Szczykutowicz M, Szopa A, Ekiert H. Citrus limon (cytryna zwyczajna) – źródło surowców o cennych właściwościach prozdrowotnych i kosmetycznych. Pol J Cosmetol. 2017; 20(3): 184-195.

 

Jeśli masz pytania
Skontaktuj się z nami !

Dane adresowe:

adres: 57-300 Kłodzko, ul. Zajęcza 4

NIP: 887-158-46-52

REGON: 891-544-862

Dane kontaktowe:

telefon: +48 74 810-83-41

e-mail: mail

zobacz na mapie

 

SUPLEMENTY DIETY
NATURALNIE WSPOMAGAJĄCE KONDYCJĘ ORGANIZMU

 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.laferpharm.com oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.