Colonprotect capsColonprotect caps firmy Lafer Pharm charakteryzuje się innowacyjną i unikalną recepturą, jego skuteczność wynika z synergii działania starannie dobranych składników które:

  • Pomagają chronić przewód pokarmowy1
  • Przyczyniają się do wzrostu w jelicie korzystnych dla organizmu człowieka bakterii probiotycznych3
  • wykazują silny efekt przeciwzapalny na błonę śluzową jelita1
  • Regulują procesy trawienia3
  • Zmniejszają syntezę cholesterolu2 oraz regulują procesy trawienia3
  • Poprawiają metabolizm komórek wątroby3
  • Wykazują efekt przeciwzapalny1,2
  • Ograniczają otłuszczenie i zwłóknienie wątroby2
  • Wykazują efekt odtruwający i regenerujący na miąższ wątroby2
  • Kolonizują jelito hamują rozrost patogennych mikroorganizmów przywracając prawidłowy mikrobiom jelitowy4

1-Ekstrakt z żywicy Kadzidłowca indyjskiego, 2-Ekstrakt z Karczocha zwyczajnego, 3-Inulina z Cykorii, 4-Bakterie z rodzaju L. acidophilus LA02 i B. animalis subs.lactis BS01

Kup w sklepie

 

Składniki suplementu diety Colonprotect caps o działaniu fizjologicznym lub/i odżywczym oraz ich mechanizm działania i deklarowane wskazania terapeutyczne:

 
Składniki o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym: Zalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera:

Ekstrakt z żywicy Kadzidłowca indyjskiego Boswellia serrata

-w tym kwasy boswelinowe

300 mg

210 mg

Ekstrakt z liści Karczocha zwyczajnego Cynara scolymus

-w tym cynaryna  

200 mg

10 mg

Inulina z Cykorii Cichorium intybus 200 mg

Bifidobacterium animalis subs. Lactis BS01

5*108 cfu*

Lactobacillus acidophilus LA02 5*108 cfu*
*cfu: colony-forming unit – jednostka tworząca kolonię

Składniki : żelatyna (składnik otoczki), ekstrakt z żywicy Kadzidłowca indyjskiego Boswellia serrata standaryzowany na kwasy boswelinowe 70% DER 8:1, ekstrakt z liści Karczocha zwyczajnego Cynara scolymus standaryzowany na cynarynę 5%, DER 6:1,  Inulina z korzenia Cykorii Cichorium intybus, liofilizowane żywe kultury bakterii z rodzaju Bifidobacterium animalis subs. Lactis BS01 oraz Lactobacillus acidophilus LA02, barwnik: dwutlenek tytanu.

 


Zalecana dzienna porcja niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 

1 kapsułka 2 razy dziennie.

 

Zastosowanie:


Preparat polecany jest osobom powyżej 18 roku życia w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania jelit. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

 

Opakowanie:


Dostępne w opakowaniach 60 kapsułek.
60 kapsułek   29,5 g
1 kapsułka 492 mg +/- 5%.

 

Warunki przechowywania:


Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 °C) w miejscu suchym, szczelnie zamknięte. Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu należy spożyć w ciągu 2 miesięcy.

 

Ostrzeżenia: 


Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są podstawą funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zmiennik) zrównoważonej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Nie zaleca się spożywania produktu kobietom w ciąży i okresie kamienia.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
W przypadku spożycia z niewystarczającą ilością płynu lub/i w przypadku osób mających trudności z połykaniem istnieje ryzyko zadławienia się.
Należy spożyć z dużą ilością wody celem zagwarantowania, że substancja dotrze do żołądka.
W przypadku stosowania równocześnie jakichkolwiek leków bezwzględnie wymagana konsultacja lekarska.


Badania naukowe potwierdzają następujące działanie poszczególnych składników:


1. Ekstrakt z żywicy Kadzidłowca indyjskiego standaryzowany na kwasy boswelinowe działa silnie przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego, jest bowiem specyficznym inhibitorem biosyntezy leukotrienów prozapalnych i selektywnym inhibitorem 5-lipooksygezazy. W badaniach klinicznych u pacjentów ze wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego potwierdzono zmniejszenie obrzęków wywołanych szlakiem anafilaktycznym oraz skuteczność działania porównywalną oraz wyższą od mesalazyny. 
2. Ekstrakt z Karczocha zwyczajnego standaryzowany na cynarynę. Cynaryna jest związkiem o stwierdzonym klinicznie działaniu żółciopędnym (cholagogum), żółciotwórczym (cholereticum) oraz hipolipemicznym. W badaniach wieloośrodkowych z udziałem pacjentów z hipercholesterolemią uzyskano znaczne obniżenie całkowitego cholesterolu oraz frakcji LDL w porównaniu z grupą placebo.  Wskazaniem do stosowania są choroby wątroby, związane z przepływem żółci, stany zapalne pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamica żółciowa, żółtaczka.
3. Inulina z Cykorii: poprawia procesy trawienia, przyczynia się do wzrostu korzystnych dla organizmu człowieka bakterii probiotycznych: Bifidobacterium, Lactobacillus, które  hamują wzrost bakterii chorobotwórczych. Inulina jest rozpuszczalnym błonnikiem, który nie jest trawiony przez ludzkie enzymy. Zmniejszając  pH jelit, zapewnia pomoc w zmniejszaniu zaparć i zwiększaniu szybkości  wypróżniania. Reguluje apetyt na drodze hormonalnej. Wpływa na metabolizm lipidów. Dodanie inuliny do diety może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wysokich stężeń triacyloglicerolu we krwi. W badaniach klinicznych wykazano, że inulina wpływa na metabolizm lipidów, głównie poprzez obniżenie poziomu trójglicerydemii i nieznaczne obniżenie cholesterolemii.  
4. Bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus LA02 i Bifidobacterium animalis subs.lactis BS01 kolonizują jelito hamują rozrost patogennych mikroorganizmów przywracając prawidłowy mikrobiom jelitowy. Wpływają na poprawę procesów trawienia, wchłaniania oraz odbudowę uszkodzonej błony śluzowej jelit. 

 

Jeśli masz pytania
Skontaktuj się z nami !

Dane adresowe:

adres: 57-300 Kłodzko, ul. Zajęcza 4

NIP: 887-158-46-52

REGON: 891-544-862

Dane kontaktowe:

telefon: +48 74 810-83-41

e-mail: mail

zobacz na mapie

 

SUPLEMENTY DIETY
NATURALNIE WSPOMAGAJĄCE KONDYCJĘ ORGANIZMU

 
Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.laferpharm.com oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.